Wolna Strefa

LISTOPAD_2018

Opublikowano: 07.11.2018

Listopad - czas refleksji i... pięknej jesieni :)

1 LISTOPAD - Dzień Wszystkich Świętych

Pierwszy dzień miesiąca listopada rozpoczęliśmy świętem. To dzień w którym wspominamy wszystkich tych, którzy stali się Świętymi. To czas refleksji nad wzorami godnymi naśladowania w drodze ku doskonałości.

2 listopad - Dzień Zaduszny

Drugi dzień listopada - to czas kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych. Popularnie drugi listopad zwany jest Dniem Zadusznym.

 

Informujemy, iż w obydwa dni ( 1-2 LISTOPAD 2018 r. ) klub będzie NIECZYNNY

UWAGA !!! Godziny pracy klubu w dniach 10-12.11.2018 r.

W związku ze Świętem Niepodległości w dniu 12.11.2018 r. (poniedziałek) klub będzie NIECZYNNY. W sobotę 10.11.2018 r. klub niezmiennie czynny w godzinach 10.00 - 14.00.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchodzimy je na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj wolności. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej.
Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy , że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. O wolność należy dbać i ją pielęgnować. Pielęgnować przez pamięć i tożsamość. Cieszmy się , że możemy dziś żyć w wolnym kraju, wolnym od wojen i przemocy.

Niepodległość - motyw plastyczny

Podczas zajęć sekcji plastycznej wspólnie przygotowaliśmy dekoracje okolicznościowe z okazji 11 listopada. W naszym klubie dominowały dwie barwy - biel i czerwień.

Konkurs wiedzy o Niepodległej

W ramach sekcji gier i zabaw zorganizowaliśmy konkurs niepodległościowy połączony z pogadanką o patriotyzmie.

Podczas trwania konkursu Pani Kasia i Pani Magda przygotowały niespodziankę dla jednego z naszych klubowiczów z okazji urodzin :) Otrzymał specjalny bon ;) który sprawił mu wiele radości :)

Sto lat :)

Liga Wolnych Stref

W sobotę 17.11.2018r. nasza drużyna rozegrała 3 mecze podczas zmagań grupy wiekowej C. Po stoczeniu trzech meczy zajęliśmy III miejsce. Mecze odbywały się w hali przy szkole w Zagnańsku.

Losowanie przeciwników

Wspólne zdjęcia

Podanie dłoni, życzenia powodzenia

Zmagania :)

Modelarstwo

W ramach zajęć sekcji plastycznej wspólnie budowaliśmy modele lotnicze ;)

Ruch to zdrowie

W naszym klubie cyklicznie odbywają się zajęcia sportowe i ruchowe, gry, zabawy i turnieje.